Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
کد خبر : 468

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه گفت: متولیان امر فرهنگ انحرفات فرهنگی را اصلاح و مانع از رواج بی حجابی و بی عفتی توسط بازیگران شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ امام جمعه شهرستان قشم به اول ذی القعده و روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها ونامگذاری این روز به روز دختر و آغاز دهه کرامت اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بانویی ارزشمند، باکرامت و دارای فضائل هستند که علاوه براین دارای زیارت نامه مخصوص نیز می باشند.

وی گفت: نامگذاری این روز به روز دختر افتخاری برای دختران مسلمان است و دختران جامعه این توجه را داشته باشند که بهترین الگو برای آنان حضرت فاطمه معصومه (س) است نه برخی بازیگران غرب زده که اعمال انان و و نوع پوشش انها موجب شرمساری است

حجت الاسلام جوکار همچنین به اتفاقات جشن حافظ اشاره کرد و گفت: در این جشن عده زیادی بازیگران زن دعوت شده اند و در ان از بازیگران درخواست شده است که با لباس های متنوع حاضر شوند.

وی افزود: با کمال تاسف نوع پوشش در این جشن رواج بی حجابی و بی عفتی توسط متولیان امر فرهنگ در سایه جمهوری اسلامی است که اصلا قابل قبول وقابل تحمل نیست.

جوکار اضافه کرد: این انقلاب ثمره خون شهدا و صبر و مقاومت مادران و خواهران و همسران شهدا است و مسئولین باید اندکی غیرت در امور فرهنگی به خرج داده و مانع از برگزاری چنین مراسماتی شوند.

وی به سخنان  و توهین یکی از وزرا در خصوص ائمه جمعه کشور اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه در شهرهای ایران هر جا احساس مسئولیت کنند واکنش نشان خواهند داد ائمه جمعه به عنوان چشمان انقلاب و نماینده حاکمیت هستند و نمی توانند در برابر ناهنجاری های فرهنگی سکوت پیشه کنند.

خطیب نماز جمعه قشم تصریح کرد: تریبون نماز جمعه تریبون تملق و چاپلوسی نیست بلکه تریبون روشنگری و هدایت و موجب آگاه نمودن مردم میشود و بیان انحرافات فرهنگی نیز موجب ناامیدی مردم از انقلاب و حکومت نمی شود.

وی به پناهنده شدن برخی بازیگران به کشورهای غربی اشاره کرد  و افزود: این بازیگران پس از به ابتذال کشیدن فضای فرهنگی کشور به غرب پناهنده می شوند و نیاز است متولیان امر فرهنگ در کشور بیدار شوند و امورات فرهنگی جامعه را اصلاح نمایند.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه نماز جمعه به آغاز هفته حج اشاره کرد و گفت: متاسفانه آل سعود به جای انکه در فکر تقویت ارتباط با کشورهای اسلامی باشد مانع از حضور حجاج ایرانی در مراسم امسال شد.

وی اضافه کرد: همانگونه که در آیات قرآن آمده است هر کس مانع از مراسم حج مردم شود خداوند عذاب الیم خود را بر ایشان نازل خواهد نمود.

جوکار اظهار داشت: آل سعود در اوج خباثت ارتباط خود با رژیم صهیونیستی را از سر گرفت تا نشان دهد که پیوند نامبارک تروریسم دولتی صهیونیست و تروریسم تکفیری عربستان سعودی را وجود دارد و این رابطه را علنی کردند.

امام جمعه قشم به ۱۱ مرداد ۱۲۸۸ هجری شمسی سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری یکی از رهبران مشروطه مشروعه نیز اشاره و تصریح کرد: سه عامل حزب حزب شدن و گروه گروه شدن، انزوای متدینین و دوری از امر به معروف و نهی از منکر و جدایی مردم از روحانیت موجب پیروزی و موفقیت دشمن در مشروطه بود.

وی گفت: در زمان کنونی نیز مردم باید با درس گرفتن از این عوامل و تفرقه افکنی دشمن مانع از بوجود امدن چنین وقایعی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در واکنش به سخنان سخیف یک چهره معلوم الحال در خصوص حکومت دینی گفت: اثرات نشست با بهائیان در گفتار این زن معلوم الحال کاملا  مشهود است.

وی گفت: این زن فکر کرده است حکومت به معنای اشرافی گری و فشار بر آحاد مردم است در حالی که معنای حکومت اسلامی خدمت کردن به مردم و تلاش برای آباد کردن دین و دنیای مردم است.

امام جمعه قشم افزود: چنین افرادی که در خانوده روحانی رشد کرده اند تحت تاثیر دشمن و بهائیت هستند و نباید در جامعه آزادی داشته باشند.

حجت الاسلام جوکار به سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام نیز اشاره و ضمن تسلیت این روز گفت: بهترین راه تقویت تقوا بهره بردن از سیره زندگی معصومین است.

خطیب نماز جمعه قشم در خطبه اول نماز جمعه به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی با محوریت تربیت فرزند پرداخت و گفت: پدر و مادر در هفت سال نخست زندگی فرزند خود وظایفی در قبال وی دارند که از ان جمله انتخاب نام نیکو برای کودک است.

وی ادامه داد: والدین اولین کار نیکی که می توانند در حق فرزند خود انجام دهند انتخب نام نیک برای وی است و باید توجه کنند نامی برای فرزند خود انتخاب کنند که در سن بزرگسالی موجب شرمساری وی نشود.

حجت الاسلام جوکار افزود: انتخاب نام بر شخصیت فرزند تاثیر دارد و انتخاب نام نیکو موجب سعادت و کمال فرزند خواهد شد.

وی همچنین یاداور شد والدین در انتخاب نام فرزند خود از بزرگترها نظیر پدر بزرگ و مادربزرگ ها نیز کمک بگیرند و با مشورت از بزرگترها نامی مناسب و اسلامی برای فرزندان خود برگزینند.

 

منبع:http://www.emamatqeshm.com/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%d9%82%d8%b4%d9%85-%d9%85%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d8%8c%d8%a7%d9%86%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%81%d8%a7%d8%aa/