Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: رمز موفقیت انقلاب اسلامی دشمن شناسی، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و زیاده خواهان است.


به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام والمسلمین جوکار به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ اشاره کرد و گفت: اشتباه محاسباتی دکتر مصدق و تکیه و اعتماد وی به آمریکا موجب این کودتا و بازگشت شاه به سلطنت شد.
وی در ادامه به دیدار وزیر و مدیران دستگاه اطلاعاتی کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری معظم انقلاب که دشمن شناس ترین شخصیت هستند در این دیدار در جمله ای کلیدی فرمودند که وجود خط فاصل با آمریکا از بزرگترین مبانی امام راحل بود.
جوکار افزود: باید خط فاصله با امریکا وجود داشته باشد و هیچ گاه نباید به این دشمن درجه یک کشور نزدیک شویم چرا که نزدیک شدن به این کشور مستکبر نتیجه ای جز سرنوشت دکتر مصدق در پی نخواهد داشت.
خطیب نماز جمعه قشم ادامه داد: بر این باور هستیم که رمز پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی دشمن شناسی، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و زیاده خواهان است.
وی پیروزی حزب الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی و همچنین پیروزی ملت سلحشور ایران در جنگ ۸ ساله را نمونه هایی از مقاومت و ایستادگی و پیروزی در برابر دشمنان عنوان کرد و افزود: وقتی حقایق و خاطرات جبهه و جنگ را می شنویم به این نکته پی می بریم که بی شک تنها راه موفقیت در برابر دشمنان وگردن کشان جهانی ایستادگی و مقاومت و دشمن شناسی است.
امام جمعه شهرستان قشم در ادامه به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اشاره کرد و ضمن تبریک این روز و تشکر از زحمات خبرنگاران و فعالان رسانه ای اظهار داشت: حرفه خبرنگاری فرصتی استثنایی برای خدمت به مردم همراه با شوق و ایثار و فداکاری است که باید همراه با اخلاص، تقوا و اخلاق باشد.
وی اضافه کرد: خبرنگاران باید از طرفی فعالیت های مسئولین و خدمات انان برای مردم را رصد و منعکس کنند و از طرف دیگر زبان گویای مردم در بیان مشکلات باشند.
جوکار تصریح کرد: خبرنگار باید در انعکاس مشکلات، اخلاق و انصاف را رعایت کند زیرا گاهی اوقات با قلم زنی یک خبرنگار، آبروی اشخاص و حیثیت آنان به خطر می افتد.
وی با انتقاد از عملکرد و شیوه اطلاع رسانی اخبار توسط برخی خبرنگار نماها در سطح جزیره قشم افزود: برخی افراد با یدک کشیدن نام خبرنگاری سعی در به جنجال کشیدن و ملتهب کردن فضایی جامعه دارند.
حجت الاسلام جوکار ادامه داد: عده ای با متشنج ساختن جو جامعه آرامش را از مسئولین می گیرند و مانع از آن می شوند که متولیان امور آنگونه که باید خدمتگزار مردم باشند.
وی از مسئولین قضائی و نظارتی درخواست کرد با متخلفان برخورد کنند و اجازه ندهند برخی افراد با جعل عنوان خبرنگاری هم جو جامعه را ملتهب و هم با آبرو و حیثیت افراد بازی کنند.
امام جمعه شهرستان قشم در ادامه این خطبه به سالروز بازگشت اولین گروه ازآزادگان سرافراز به میهن اشاره کرد و گفت: آزادگان سندهای افتخار ملت ایران، شهدای زنده و اسوه ایثار و مقاومت هستند که باید همیشه قدردان این عزیزان بود.
خطیب نماز جمعه قشم در ادامه به مراسم تودیع و معارفه فرماندارشهرستان اشاره و ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات سرکار خانم کمال زاده فرماندار سابق که به شرف بازنشستگی نائل شده، فرماندار جدید را فردی جوان، خوش فکر و دلسوز و پیگیر مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: پس از مراسم معارفه فرماندار جدید طی اقدامی بی سابقه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به دیدار ایشان رفتند و در خصوص مسائل مختلف و مشکلات مردم رایزنی انجام گرفت که نوید تعامل و تلاش برای خدمت به مردم و محرومیت زدایی از این منطقه را می دهد.
جوکار همچنین به واگذاری اراضی و زمین های روستایی به بنیاد مسکن در شهرستان اشاره کرد و از تلاش ها و زحمات دادستان و دستگاه قضایی برای حل این موضوع نیز تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد با این واگذاری، زمینه انتقال زمین به مردم با سرعت بیشتری انجام گیرد.‌
امام جمعه شهرستان قشم به اقدام اتحادیه صنف تولید کنندگان پوشاک در تهران در برخورد با توزیع کنندگان لباس های نامناسب و هنجار شکن زنانه اشاره کرد و گفت: این اقدام اقدامی ارزشی و انقلابی است که ضمن حمایت از ان انتظار داریم در منطقه قشم نیز که دروازه ورود کالا به کشور است نیز شاهد اقدامات انقلابی این چنینی باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار همچنین به پوشش نامناسب برخی مجرمانه برنامه های مراسم تجلیل از دختران نمونه شهرستان اشاره کرد و گفت: در مراسم تجلیل از دختران نمونه شهرستان الگوی بد و بدعت نامبارکی با پوشش نامناسب برخی افراد گذاشته شد که به شکل جدی از مسئولین و متولیان برگزاری این مراسمات می خواهیم که جلوی این رویه را بگیرند.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته به ادامه بحث سلسله وار سبک زندگی اسلامی با محوریت تربیت فرزند پرداخت و گفت:دو وظیفه ای که پدر و مادر نسبت به فرزنداشان باید رعایت کنند این است که علاوه بر انتخاب نام نیکو که بهترین اسماء نام های ائمه معصومین علهیم السلام است توجه به نظافت و پوشش کودک است.
وی گفت: پدر و مادر باید دقت داشته باشند با انتخاب نوع پوشش برای کودک خود پوشش وی در آینده را انتخاب کرده و شخصیت وی را شکل می دهند.
جوکار گفت: جای تاسف است که برخی والدین وقتی می خواهند به کودک خود فرهنگی را آموزش دهند به او فرهنگ برهنگی می آموزند و او را این گونه تربیت می کنند.ایشان در این زمینه به بخش هایی از سیره معصومین علیهم السلام در برخورد با ولادت نوزاد و اقدامات پس از آن اشاره نمود.